Hostovaná AthenA - často kladené dotazy (FAQ)

(18.3.2016)

Co je to vlastně Hostovaná AthenA?

Je to elektronická spisová služba AthenA, která není naistalována ve vnitřní síti Vašeho úřadu, ale zpravidla v tzv cloudu, tedy na vzdálených serverech poskytovatele. Ten garantuje smluvně nejen dostupnost a aktualitu dat, ale i eliminaci škod způsobených útoky. Pro Vás je přístupná prostřednictvím sítě internet.

Není to takto nebezpečné?

Při profesionální práci dodavatelů rozhodně není. Komunikace po veřejných sítích je šifrovaná, nelze odposlechnout ani Vaše přihlášení ani obsah komunikace. Obsluha hostingového cloudového centra centra zajišťuje řádné zálohování a archivaci dat několikrát jištěným způsobem. I v případě odcizení Vašich počítačů nedojde ani ke ztrátě, ani ke zneužití dat.

Jak poznám skutečně profesionálního dodavatele?

Nejlépe tak, že Vám předloží reference na hostování spisové služby a dokáže kvalifikovaně a věrohodně zodpovědět i velmi odborné dotazy k této problematice.

Mám i v tomto režimu právo na svá data?

Máte. Poskytovatel hostování je povinen Vám data na požádání vydat a navíc popsat. Kromě toho Vám na vyžádání nabídneme službu, že Vám za každý týden předáme Vaše změněná data v definovaném formátu a popsané struktuře, takže budete mít jistotu, že o svá data nepřijdete.

Co když budu chtít vyměnit svůj osobní počítač, co dělat v takovém případě?

Nic. Není třeba cokoliv dělat. Bez instalace nebo migrace dat vše bude fungovat, nejspíš dokonce lépe.

Neříkejte, že elektronická spisová služba AthenA je optimální pro úřad s jedním uživatelem a pro úřad městečka s 3 000 obyvateli a 17 uživateli.

Je to zařízeno následovně: každá obec, každá instituce si může vybrat, jakou míru jednoduchosti považuje pro sebe za nejlepší. AthenA má z tohoto pohledu tři edice:

Pokud Vám to připomíná velikosti triček, pak se nemýlíte, přesně tak jednoduché to je. Pokud časem zjistíte například, že edice S je pro Vás příliš jednoduchá, není nic jednoduššího, než přepnout na edici M.

Nebude zavedení hostované spisové služby jen přidělání práce a starostí?

Věřte, že nebude. Použití je jednoduché - co jste psali na papír, zapíšete do počítače a na rozdíl od papíru, vše řeknete počítači jen jednou. Ostatní doplní za Vás.

Jak je to s podacím deníkem a rejstříky?

Elektronická spisová služba AthenA je během chvíle vytvoří, vytiskne a bude je též archivovat v souladu s legislativou.

Jak je to s transakčním protokolem?

Hostovaná AthenA jej pravidelně a sama vytváří přesně dle legislativy, tedy podepsané soubory PDF/A.

Jak je to s ukládáním dokumentů a spisovnou?

Kvalitní a bezpečné úložiště dokumentů je součástí aplikace a spisovna rovněž. Včetně tzv „krajské spisovny“.

Co mohu udělat pro to, abych se dověděl víc, případně mohl Athenu objednat?

Stačí zavolat na číslo 377 431 456, poslat mail na adresu: info@pilscom.cz nebo nám poslat dotaz či objednávku na: PilsCom, s.r.o., Slovanská alej 2182/30, 326 00 Plzeň
Kontakty >>

________________

Související odkazy:
Hostovaná spisová služba
O nás

Články