Novinky

AthenA a Registr smluv

ESS AthenA bude podporovat své uživatele, aby jejím prostřednictvím zveřejňovali své smlouvy ve smyslu zákona. Je však třeba si uvědomit, že celý systém v gesci MV ČR se ke dni zveřejnění tohoto příspěvku začíná vytvářet.
Více informací najdete v článku:
Registr smluv a AthenA>>
(8.4.2016)

Metodický pokyn o provádění kontrol vedení spisové služby

MV ČR vydalo metodický pokyn o provádění kontrol vedení spisové služby u veřejnoprávních původců.
Kontroly provádí zpravidla Národní archív.
Součástí pokynu je i kontrola vlastností systémů používaných pro vedení ESS (el. spisové služby).
K tomu sdělujeme, že vámi používaná ESS AthenA potřebné vlastnosti splňuje, není proto třeba se případné kontroly obávat. K dané věci zveřejníme podrobnou informaci.
V případě dotazů, jsme samozřejmě k dispozici.
Pro případné vzájemné konzultace s námi (vítáme je) doporučujeme položit důraz zejména na tvorbu transakčních protokolů a proces elektronického vyřazování.

Více informací naleznete na stránkách MVČR.
(14.3.2016)

Prohlášení o shodě ESS GalateA s NSESS

Vážení uživatelé aplikace GalateA, vyhovujeme zákonné podmínce a vystavujeme Prohlášení o shodě elektronické spisové služby GalateA s Národním standardem ESS. (1.7.2012)
Prohlášení o shodě >>

Prohlášení o shodě ESS AthenA s NSESS

Vážení uživatelé aplikace AthenA, vyhovujeme zákonné podmínce a vystavujeme Prohlášení o shodě elektronické spisové služby AthenA s Národním standardem ESS. (1.7.2012)
Prohlášení o shodě >>

Elektronická spisová služba AthenA a Národní standard ESS

Společnost S&T PilsCom, s.r.o. se dlouho připravovala na začátek závaznosti normy Národní standard ESS. V současné době používáte verzi ESS AthenA, která s souladu s prohlášením o shodě zásady NS ESS splňuje do míry shody s vyššími zákonnými normami, jimiž jsou zejména zákon o archívnictví a vyhláška o podrobnostech vedení ESS (20.3.2016)

S&T PilsCom, s.r.o. je partnerem Microsoft s kompetencí ISV Gold

Společnost S&T PilsCom, s.r.o. je certifikovaným partnerem firmy Microsoft - ISV Competency Gold.
Více informací >>.

S&T PilsCom, s.r.o. je autorizovaným partnerem IBM FileNet

Společnost S&T PilsCom, s.r.o. je autorizovaným partnerem IBM FileNet s oprávněním prodávat nejen licence, ale též poskytovat maintenance a support.
Více informací >>.

Pony Expres - Certifikace Microsoft Windows 7 a vyšší

Aplikace pro jednoduchou práci s datovými schránkami, kterou nabízíme k použití široké veřejnosti, získala certifikát na kompatibilitu s Microsoft Windows 7 a vyšší. (15.3. 2016)
Více informací naleznete na www.pony-expres.cz.

Pony Expres

Představujeme vám novou aplikaci pro jednoduchou práci s datovými schránkami:

Aplikace Pony Expres byla pro Vás připravena z důvodu umožnění archivace datových zpráv. Zajišťuje jednoduchou komunikaci s datovými schránkami.

Přímo v datové schránce jsou totiž zprávy zachovány max. po dobu 3 měsíců (90 kalendářních dnů) a pak zmizí. Vzhledem k tomu, že mnohé úřední záležitosti, které jsou prostřednictvím datových schránek komunikovány, se vyřizují mnohem delší dobu, nabízíme pro uchování všech zpráv naší jednoduchou, ale spolehlivou aplikaci. (9.11.2009)

Více informací naleznete na www.pony-expres.cz.

Prakticky úřady mají aktivní datové schránky

Velmi rádi oznamujeme, že k dnešnímu dni se pravidelně hlásí do svých datových schránek všechny úřady, se kterými spolupracujeme. Kontakt se schránkami probíhá prostřednictvím elektronické spisové služby GalateA, AthenA i hostovaná AthenA ve které jsou příchozí i odchozí datové zprávy automaticky evidovány a archivovány. (5.3.2016)

Změna ve způsobu dodávání Doporučených zásilek – vložení do schránky

Od 1.7.2009 odesílatel může požádat, aby Doporučená zásilka byla dodána zvláštním způsobem, a to vložením do domovní schránky, poštovní přihrádky nebo dodávací schrány adresáta. (2.7.2009)
Celý článek >>

Novely zákonů a vyhlášek

Nabízíme seznam novel, které se dotýkají provozování spisové služby v úřadech a organizacích (konverzí dokumentů, datové schránky apod.):

  • Zákon 190/2009 Sb.: Zákon, kterým se mění zákon č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
  • Vyhláška 191/2009 Sb.: Vyhláška o podrobnostech výkonu spisové služby
  • Vyhláška 192/2009 Sb.: Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 645/2004 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o archivnictví a spisové službě a o změně některých zákonů
  • Vyhláška 193/2009 Sb.: Vyhláška o stanovení podrobností provádění autorizované konverze dokumentů
  • Vyhláška 194/2009 Sb.: Vyhláška o stanovení podrobností užívání a provozování informačního systému datových schránek

(2.3.2016)

Nabídka pro města a obce

Nejste spokojeni se svojí spisovou službou? Máte pocit, že za své peníze nedostáváte adekvátní protihodnotu? Pak je tu pro vás naše nabídka konkurenčního upgrade. Dodáme Vám nejnovější verzi naší spisové služby AthenA včetně podpory datových schránek za cenu roční podpory vašeho dosavadního dodavatele. Nevěříte? Přesvědčte se a požádejte o závaznou nabídku pro Váš úřad. Lepší produkt prakticky zadarmo, ano tak to opravdu je. Žádost o nabídku nebo předvedení na mailové adrese info@pilscom.cz. (21.3.2016)

Nabídka pro komerční organizace

Nevíte, jak naložit s datovými schránkami? Napište si o nabídku, díky níž se s problémem vyrovnáte bezpečně a elegantně zároveň. Naše společnost byla jednou z těch, která spolupracovala s Ministerstvem vnitra na přípravě projektu DS. Nabízíme předvedení aplikace „naživo“ a následné dodání. Elektronická spisová služba AthenA:

  • nic nevynechá, o žádnou zprávu nepřijdete,
  • eviduje veškerou činnost,
  • předává zprávy, kam patří, průkazně je archivuje,
  • zajistí, aby elektronicky zaslané zprávy neztratily sílu dokumentu,
  • odesílá přes DS pro celou organizaci.

(23.6.2016)

Skener Fujitsu fi-6130 v akci !!!

Využijte výrazné slevy na malý, ale výkonný a spolehlivý skener Fujitsu fi-6130.
Do 31.května si jej u nás můžete objednat za 18.200,- Kč bez daně. Za tuto cenu můžete mít duplexní skener na formáty předloh A4-A8, s podavačem na 50 listů papíru a rychlostí 40/80 ppm/ipm. K počítači je připojen kabelem USB a v ceně je i licence plnohodnotné edice Kofax VRS Pro, která je normálně dražší než samotný skener.
Pokud uvažujete o nákupu malokapacitního dokumentového skeneru, pak toto není vůbec špatná volba. Jen počet kusů na skladě je omezen, tak objednávku příliš neodkládejte.
V případě zájmu nás kontaktujte.

________________

Související odkazy:
Články

O nás